PROJE ADIYILDIZ KULE RESIDENCE
PROJE MEVKİŞEFİKCAN CADDESİ SELÇUKLU / KONYA
BAYİ ADIDNC YALITIM HIRDAVAT İNŞAAT SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
PROJE YILI2015
 

ROJE ÖZELLİKLERİ

Konya’nın yeni cazibe merkezi Şefikcan Caddesi ile Çevre Yolu’nun kesişiminde bulunan, kapalı ve açık otoparkı, seyir terası, çocuk oyun alanları, süs havuzu ve güvenliğe sahip 186 daireden oluşan, gözde bir konut projesidir.

Temel Perde Su Yalıtımı Uygulaması:  Toprak altı otopark perdelerinde FOX MORTAR FC188T Yapısal Tamir Harcı ile gerekli tij delik tamiratları ve pahlar yapıldıktan sonra FOX MULTISEAL FS478 Tam Elastik Su Yalıtımı malzemesiyle su yalıtımı tamamlanarak, FOX CERA FX110 Yapıştırma Harcı ile EPS plakalar yüzeye sabitlenerek
yalıtım koruması sağlanmıştır.

Kapalı Otopark Üstü Su Yalıtımı Uygulaması: Tamamı toprak altında bulunan 1.200m² yüzey alanına sahip otopark üstü; hem negatif hem de pozitif yönlü çalışabilen, süper esnek su yalıtım malzemesi FOX ULTRASEAL-UV FS485 file takviyeli olarak uygulanmış, temel perde yalıtımına uygun şekilde bağlanarak, yekpare bir su yalıtımı sağlanmıştır. Ayrıca betonarme alandaki soğuk derzler, su yalıtımı üzerine FOX PURMAX WB 1K uygulaması ile desteklenmiştir.

Süs Havuzu Su Yalıtım Uygulaması:  Yıldız Kule Residence projesi içinde yer alan ve otopark alanı üzerinde bulunması sebebiyle askı havuz niteliği taşıyan süs havuzunda;  gerekli tamiratlar ve pahlar FOX MORTAR FC188T, su tesisat çıkışları ve gider kenarları   FOX GROUT FC155 ile yapıldıktan sonra FOX THERM-ALL FIX FT385 Sıva Harcı ile duvarların yüzey düzeltme işlemi yapılmış, beton zemine uygun  FOX EPOTHANE PRIMER HB ile astarlanan yüzeye FOX PURMAX ULTRA ve FOX PURMAX TOPCOAT ile su yalıtımı işi tamamlanmıştır.

Gezilebilir Teras Uygulaması:  Bölgesel iklim özellikleri ve kullanım detayları göz önünde bulundurularak seyir teraslarında, 16 katlı ilk etapta gerekli tamiratlar ve pahlar FOX MORTAR FC188T ile, gider kenarları FOX GROUT FC155 yapılmış, akabinde  FOX EPOTHANE PRIMER HB ile astarlanan yüzeye FOX PURMAX EP 2K ile su yalıtım katı yapılmış, üzerine FOX PURATHANE BASECOAT COMFORT zemin kaplaması yapıldıktan sonra FOX PURATHANE TOPCOAT WB uygulaması ile sistem UV’ye ve kimyasal etkilere karşı dayanıklı hale getirilerek sonlandırılmıştır.

Projenin 2. etabında; gerekli tamiratlardan sonra FOX PURMAX SPRAYTEC FS561 HYBRID ile hem su yalıtımı hem de zemin kaplaması yapıldıktan sonra FOX PURMAX TOPCOAT ile uygulama tamamlanmıştır.