PROJE ADIİSTANBUL PRESTİJ PARK
PROJE MEVKİİSTANBUL/ESENYURT
BAYİ ADIMUNDO/BURSA
PROJE YILI2014.2015.2016

PROJE ÖZELLİKLERİ

Ulaşım kolaylığı ve kent merkezine olan yakınlığı ile metropol şehir yaşamında ailelerin rahatlığını, hedefleyen projesi ile toplam103.800 m2’lik arazide 26 bloktan oluşuyor.

Temel perde, Dilatasyonların, su depoları, havuzlar, teraslar, Fransız balkonların yapımı sırasında yalıtım konusunda FOX YAPI KİMYASALLARI ürünleri ile çözümler üretilmiştir.

Yüksek Performanslı Su Yalıtımı Uygulamaları

Projenin niteliği ve ihtiyacı değerlendirildiğinde, Perde izolasyonlarında güvenilir ve dayanıklı yalıtım sağlayan,  malzeme uygulanması gerektiği için tüm bu ihtiyaçlara cevap verecek FOX MULTIPLUS 2K FS542 kullanılmıştır. Dilatasyonlarda FOX PURSEAL AQUA PL900 mastik ve FOX EPOMORTAR FC510 epoxy tamir harcı kullanılmıştır. Su depolarında ise çimento esaslı süper esnek su yalıtım malzemesi FOX ULTRASEAL UV FS485 kullanılmıştır. Havuzunda FOX MULTISEAL FS478 çimento esaslı tam elastik su yalıtımı uygulanmıştır. Teraslarında FOX MULTISEAL FS488 çimento esaslı tam elastik su yalıtımı uygulanarak yalıtım tamamlanmıştır

Yüksek Elastikiyet ve Dayanımda Özel Mastik Uygulaması

Genel olarak her blokta ortalama 60 adet bulunan Fransız balkonların profil birleşim noktalarında FOX PURSEAL AQUA PL900 mastik kullanılmıştır.

Betonarme Yüzey Tamiratları ve Güçlendirme

Yatay ve Dikeyde yüzey bozukluğu tespit edilen alanlarda çimento esaslı FOX REPMORTAR FC135 ürünü ile tesviye tamir uygulaması yapılmıştır.

Seramik Yapıştırıcıları

Balkon, mutfak, koridor ve ıslak hacimlerde, yüksek stabilizeye sahip fayans ve seramik yapıştırılması için FOX CERAPOL FX111 kullanılmıştır.