PROJE ADIAZURA OTEL
PROJE MEVKİALANYA/ANTALYA
BAYİ ADISARILAR YAPI MALZEMELERİ LTD. ŞTİ.
PROJE YILI2015

PROJE ÖZELLİKLERİ

1982 yılında  kurulan Cebeci İnşaat bugüne kadar Alanya’nın farklı yerlerinde toplam 1500 daire ve 2 otel projesini tamamalamıştır. Eğlence merkezleri, mağazalar, parklar, spor tesisleri, restoranlar, barlar ve spa alanları ile kaliteli bir yaşam alanı sunan Azura Otel projesinde FOXBAU YAPI KİMYASALLARI ile sorunların çözümü sağlanmıştır.

Yüksek Performanslı Su Yalıtımı Uygulamaları
Temel perde yalıtım uygulamalarında uzun ömürlü esnek yalıtım sağlayan FOX ELASTOPLUS 2K FS542 bitüm Kauçuk esaslı izolasyon malzemesi tercih edilmiştir. Katlar arasında 160gr Donatı filesi kullanılarak 3 katta uygulama yapılmıştır. Balkon izolasyonların da FOX MULTISEAL FS367 çimento esaslı yarı elastik su yalıtım ürünü uygulanarak yalıtım tamamlanmıştır. Havuz-Banyo-Su Depoları izolasyonların da FOX MULTISEAL FS478 çimento esaslı tam elastik su yalıtım ürünü kullanılmıştır. Projenin açık teraslarında poliüretan esaslı, alifatik, tek kat olarak uygulanan, çift kompenantlı % 675 elastikiyete sahip, FOX PURMAX ULTRA kullanılmıştır.

Betonarme Yüzey Tamiratları ve Güçlendirme
FOX MORTAR FC188 T çimento esaslı yüksek mukavemetli tamir harcı ile teras su depoları  taban duvar birleşimlerinde pah uygulaması yapılmıştır. FOX GRAUT FC155 yüksek mukavemetli akışkan kıvamlı grout harcı ile banyo balkon havuz lamba kasaları teras ve mutfak giderleri etraf boşlukları doldurularak sağlama alınmıştır.

Yüksek Elastikiyet ve Dayanımda Özel Mastik ve Bant Uygulaması

Havuz teras genleşme derzlerinde FOX PURSEAL AQUA PL900 mastik kullanılmıştır. Dilatasyon su yalıtım sistemlerinde dolgu ve su yalıtımları için özel modifiye edilmiş poliüretan esaslı FOX PURMAX MASTIC tercih edilmiştir. Dilatasyon bantı FOX COMBOTAPE 200/1 mm FOX EPOMORTAR FC510 epoksi ankraj montaj tamir harcı ile yapıştırılmıştır.

Hijyenik ve Dekoratif Kaplamalar
İçme suyu depoları ve havuz denge tanklarının içi hijyenik özelliği nedeniyle Epoksi esaslı FOX EPOCOTE FS190 ile kaplanmıştır.