PROJE ADIANTALYA BÖLGE ADLİYE MAHKEMELERİ
PROJE MEVKİMURATPAŞA/ANTALYA
BAYİ ADISARILAR YAPI MALZEMELERİ LTD. ŞTİ.
PROJE YILI2015 – 2016

PROJE ÖZELLİKLERİ

Antalya, Burdur ve Isparta illerine hizmet verecek Antalya Bölge Adliye Mahkemesi binası 33 bin metrekare alan üzerinde kurulu olup bina 5 kat, 2 bodrum, 1 zemin olmak üzere 105 bin metrekare kapalı alana sahiptir. Çatı teras, mutfak, 0.00 kotu otopark döşeme üzeri izolasyonlarında FOXBAU YAPI KİMYASALLARI ürünleri ile çözümler üretilmiştir.

Yüksek Performanslı Su Yalıtımı Uygulamaları
Projenin niteliği ve ihtiyacı değerlendirildiğinde, güvenilir ve dayanıklı yalıtım sağlayan, elastikiyeti yüksek özellikte malzeme uygulanması gerektiği için tüm bu ihtiyaçlara cevap verecek FOX PURMAX WB 1K poliüretan esaslı tek konpenantlı sistem çözümü uygulanmaya konmuştur. Bu sistem çözümü çatı teraslarda,0.00 kotu otopark teraslarında başarı ile uygulanmıştır. Mutfak ve diğer ıslak hacimlerde FOX MULTISEAL FS478 çimento esaslı tam elastik su yalıtımı uygulanarak yalıtım tamamlanmıştır.

Betonarme Yüzey Tamiratları ve Güçlendirme
FOX MORTAR FC188 T çimento esaslı yüksek mukavemetli tamir harcı ile teras taban duvar birleşimlerinde pah uygulaması yapılarak taban duvar birleşimlerinde oluşabilecek çatlamaların önüne geçilmiş ve düzgün bir yüzey oluşturulmuştur. FOX GRAOUT FC155 çimento esaslı yüksek mukavemetli akışkan kıvamlı tamir harcı ile teras ve mutfak giderleri etrafı boşlukları doldurularak sağlama alınmıştır.