PROJE ADIADALYA ELİTE RENDER OTEL ŞANTİYESİ
PROJE MEVKİKUNDU / ANTALYA
BAYİ ADIASMiN İZOLASYON YAPI EMLAK. İNŞ.LTD.ŞTİ. / ANTALYA
PROJE YILI2015

PROJE ÖZELLİKLERİ

Antalya KUNDU bölgesinde  bulunan ADALYA oteller grubuna bağlı  YÖRÜKOĞLU otel projesi denize sıfır, 680  odalı  bir  projedir.

Otelin temelden çatıya bütün yalıtım uygulamaları malzemeli ve işçilikli olarak FOX YAPI KİMYASALLARI tercih edilerek ASMİN  İZOLASYON  YAPI. EMLAK İNŞ.LTD.ŞTİ. üstlenmiştir.

Temel yalıtım kullanılan ürünler:

18500  m² temel’e sahip  otelimizde kazık temel uygulaması tercih edilmiştir.Kazık başların groudlanmasında FOX GROUD FC155 kullanılmış olup,temelin tamamı 160 gr sıva takviyeli FOX MULTIPLUS 2K  FS542 bitüm çimento esaslı sürme su izolasyonu tercih edilmiştir.

Islak zeminler ve su depoları

Banyo ve tuvaletlerde  FOX MULTISEAL FS478 SET tam elastik sürme su izolasyonu kullanılmış olup,İçme suyu depolarında fayans kaplama yerine  FOX EPOCOTE FS190 tercih edilmiştir.

Kapalı  yüzme havuzu, çocuk havuzu  ve Büyük havuz uygulamasında tamiratlar için FOX MORTAR  FC188 T yapısal  tamir harcı ,lamba kenarları için FOX LAMBA MANŞET 425*425, yalıtım uygulaması için FOX CRYSTALİSER FS265 üzeri file takviyeli FOX MULTUSEAL FS478 SET kullanılmıştır.

Teras uygulamaları;

Büyük risk taşıyan teras uygulamalarında FOX PURMAX SPRAYTEC FS561 uygulaması yapılmıştır.

Soğuk derz ve dilatasyon ;

FOX EPOFLOW FC520 epoksi esaslı aderans artırıcı ürün ile proje renovasyon alanındaki eski ve yeni betonun birbirine mikro boşluksuz tutunması sağlanmıştır.

Yatay yüzey bozukluğu tespit edilen alanlarda çimento esaslı FOX GROUT FC155 ürünü ile tesviye tamir uygulaması yapılmıştır.

Dilatasyon boşlukları için FOX PURMAX ULTRA SET , FOX PURMAX ULTRA TIXO SET, FOX PURMAX PRİMER, FOX PURMAX PRİMER 2K SET kullanılmıştır.

Seramik Yapıştırıcıları

Teras ve yürüme yollarında, yüksek yaya trafiğine maruz kalacak alanlarda seramik yapıştırılması için FOX CERAPLUS FX112 kullanılmıştır. Seramik derz dolgusu olarak FOX EPOXYFUGA FX142 renkli, FOX FUGAMORTAR FX100 renkli derz dolguları kullanılmıştır.