Fox Bau Professional, Websitesi Anasayfası Türkçe English

PROJELER » ANTALYA AQUARIUM

PROJE ADI ANTALYA AQUARIUM
PROJE MEVKİ KONYALTI / ANTALYA
BAYİ ADI UFUK YAPI / ANTALYA
PROJE YILI 2012

PROJE ÖZELLİKLERİ

Proje Özelikleri

Dünya denizleri konsepti ve 5 milyon litre deniz suyu altında 131 metre uzunluğu ile
dünyanın en uzun akvaryum seyir tünelini içerisinde barındırıyor.
 
Su tanklarının yapımı sırasında yalıtım konusunda FOX YAPI KİMYASALLARI ürünleri ile çözümler üretilmiştir.
Yüksek Elastikiyet ve Dayanımda Özel Mastik Uygulaması

Genel olarak seyir tünelini oluşturan cam birleşimlerinde ve ayrıca bu kalın camların betonarme ile yatay ve düşey tüm buluşma noktalarında FOX PURSEAL AQUA PL900 mastik kullanılmıştır.

 

Yüksek Performanslı Su Yalıtımı Uygulamaları

Projenin niteliği ve ihtiyacı değerlendirildiğinde,güvenilir ve dayanıklı yalıtım sağlayan, kimyasallara,deniz suyuna dayanıklı ve hijyenik özellikte malzeme uygulanması gerektiği için tüm bu ihtiyaçlara cevap verecek FOX PURMAX AQUA Sistem çözümü uygulanmaya konmuştur. PURMAX AQUA Sistem de Epoksi esaslı EPOTHANE PRIMER WB  astar olarak 250 gr/m2 sarfiyatla uygulandıktan sonra Poliüratan esaslı PURMAX AQUA FS770 2,5kg/2 sarfiyatla sürülerek yalıtım tamamlandı.Bu sistem çözümü 5 milyon litre su kapasitesine sahip fiili bar basınç altında çalışan ana akvaryum tankının yanı sıra dekoratif akvaryum havuzlarında ,denge depolarında, su depolarında ve balık karantina havuzlarında başarı ile uygulanmıştır.Show havuzunda FOX MULTISEAL FS478 çimento esaslı tam elastik su yalıtımı uygulanarak yalıtım tamamlanmıştır.

 

Hijyenik ve Dekoratif Kaplamalar

Ana akvaryumun tüm tavanları ve küçük akvaryum duvarlarında hijyenik özelliği nedeniyle Epoksi esaslı FOX EPOCOTE FS190 ile kaplanmıştır.Akvaryum binası giriş alanında, fuayesinde ve hediyelik eşya bölümünde, açık otopark betonlarında FOX HARDTOP FF300 yüzey sertleştiricisi uygulandıktan sonra hem kür hem de dekoratif amaçlı koruyucu özellikte FOX ALPHACOAT FF900 kullanılmıştır.

 

Betonarme Yüzey Tamiratları ve Güçlendirme

FOX EPOGROUT FC550 epoksi esaslı yüksek mukavemetli harç betonarme ve kolon boşluklarının doldurulmasında ve akvaryum camlarının betonarme ile birleştiği noktalarda tesviye ve güçlendirme uygulamasında kullanılmıştır. FOX EPOFLOW FC520 epoksi esaslı aderans artırıcı ürün ile proje renovasyon alanındaki eski ve yeni betonun birbirine mikroboşluksuz tutunması sağlanmıştır. Yatay yüzey bozukluğu tespit edilen alanlarda çimento esaslı FOX GROUT FC155 ürünü ile tesviye tamir uygulaması yapılmıştır.

 

Seramik Yapıştırıcıları

Teras ve yürüme yollarında, yüksek yaya trafiğine maruz kalacak alanlarda seramik yapıştırılması için FOX CERAPLUS FX112 kullanılmıştır.

Merkez / Fabrika
Organize Sanayi Bölgesi 1.Kısım 7.Cadde No:6
Döşemealtı - Antalya / TÜRKİYE
Telefon: +90 242 221 42 50      Faks: +90 242 221 42 55
info@foxbau.com
Tüm hakları FOX BAU’ya aittir, izinsiz kullanılamaz © 2016
Tasarım ve Programlama AJANSWEB